Google
 

30 sierpnia 2007

Latający Cyrk Monty Pythona W Reklamie

Po wielokroć można oglądać klasyczne skecze legendarnej i kultowej grupy brytyjskich komików, którzy największe triumfy święcili w latach siedemdziesiątych, ubiegłego już niestety wieku. Toteż serie oraz filmy z udziałem cieszą się popularnością na antenach telewizyjnych, na których są cyklicznie powtarzane.

Ale nie każdy dziś wie, że na fali sukcesu, grupa Monty Pythona kręciła także reklamy. Wcześniej jako grupa, a w okresie późniejszym indywidualnie. Na szczęscie ich rola nie ograniczała się jedynie do odegrania przygotowanych przez kogoś innego scenek, ewentualnie użyczeniem swojego nazwiska, renomy i autorytetu (albo po prostu wykorzystaniem rozpoznawalności) do podbudowania reklamowanej marki. Na Youtube uchowała się jedna, stareńka reklama z udziałem całej grupy. Jest to reklama pasty do zębów:
Natomiast dużo więcej znaleźć możemy filmów z udziałem doskonale rozpoznawalnego i najaktywniejszego na tym polu chyba - Johna Cleesea, który wciela się tu zwykle w role aroganckich, nazbyt pewnych siebie anglików (jak i w większości skeczy oraz filmów).


Reklama napoju Schweppes:


3 reklamy Islandzkiego banku o wdzięcznej nazwie Kaupthing. Zwraca tu uwagę sprytne przekucie wady w zaletę, czyli zaakcentowanie trudnej do poprawnego wymówienia i zapamiętania nazwy:

Reklamy firmy i komputerów marki Compaq'a:Reklama społeczna, kampania zachęcająca do rzucenia palenia papierosów:


I na koniec znane nam sprzed paru lat reklamy Nike, wyreżyserowane przez Terry'ego Gilliam'a, zdecydowanie odbiegające od zamieszczonych powyżej.Nie są to oczywiście wszystkie ich reklamowe produkcje. W internecie można znaleźć strony internetowe oraz filmy korporacyjne, w których grupa, tudzież wybrani członkowie brali udział. Ale to pozostawiamy, jako zadanie domowe, do samodzielnego wyszukania - a warto.

1 komentarz:

Monika pisze...

Bardzo lubię reklamy z tymi kultowymi komikami. Świetny pomysł z zaangażowaniem ich w reklamy.